Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Specjalistyczny sprzęt posłuży do zatrzymywania groźnych przestępców

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przekazała Samodzielnemu Pododdziałowi Antyterrorystycznemu Policji we Wrocławiu specjalistyczne wyposażenie wykorzystywane podczas najtrudniejszych akcji i w trudnych warunkach.

Nowe dodatkowe wyposażenie, to m.in. obuwie, kombinezony i plecaki, wykonane z materiałów o dużej wytrzymałości, spełniające obecne wymagania dla tego typu służb oraz specjalistyczna amunicja ćwiczebna. Pozyskany sprzęt będzie dużym wsparciem technicznym dla dolnośląskich antyterrorystów przy realizacji przez nich szczególnie niebezpiecznych zadań, prowadzonych często w trudnych warunkach, a także działań realizowanych w ramach doskonalenia zawodowego.

Wyposażenie o wartości około 180 tys. zł zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, a sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. (rp)

Źródło zdjęcia: KWP we Wrocławiu

2016-03-18 08:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter