Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowe kamery monitoringu pomogą zidentyfikować osobę w świetle księżyca

Firma Canon zaprezentowała nowe sieciowe kamery do monitoringu. Kamery wyposażone są w nowe funkcje, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Zarówno wewnętrzna kamera PTZ (pan-tilt-zoom – sterowanie obrotem, pochyleniem i zoomem) VB-M50B, jak i zewnętrzna stacjonarna kamera kopułkowa VB-H651V zapewnia wysokiej jakości obraz w słabym świetle.
Dzięki czułej matrycy i wydajnemu procesorowi obrazu kamera VB-M50B może zarejestrować twarz z rozpoznawalnymi barwami z odległości 90 m przy świetle otoczenia równemu światłu księżyca (0,08 luksa). Dzięki temu rozwiązanie to sprawdza się w sytuacjach wymagających całodobowego dozoru, np. podczas dochodzeń i gromadzenia dowodów przez organa ścigania, a także w monitoringu miejskim.

Kamera VB-H651V oferuje rozdzielczość Full HD i szeroki kąt widzenia (do 122,1⁰). W rezultacie zapewnia wyraźny, szczegółowy obraz dużych obszarów, co ma znaczenie w zastosowaniach wymagających wyższej jakości obrazu, takich jak rozpoznawanie lub analiza twarzy w sklepach, instytucjach edukacyjnych, bankach i przestrzeniach handlowych.
Oba modele wyposażone są ponadto w funkcję Motion Adaptive Noise Reduction, która wykrywa poruszające się obiekty i zmniejsza poziom szumów, aby poprawić obraz w słabych warunkach oświetleniowych. (rp)

2016-03-21 08:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter