Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Strażacy skontrolowali połowę obiektów, które będą wykorzystywane podczas ŚDM
 

Podczas zorganizowanej przez wojewodę małopolskiego konferencji, małopolski komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Stanisław Nowak przedstawił obecny poziom przygotowania straży pożarnej do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.

Państwowa Straż Pożarna w ramach przygotowań do ŚDM prowadzi działania w trzech głównych obszarach: kontrolno-rozpoznawczym, operacyjnym oraz logistycznym. Strażacy zajmują się kontrolą poszczególnych obiektów i budynków, związanych m.in. z organizacją uroczystości religijnych, miejscem pobytu Ojca Świętego, bazami noclegowymi dla pielgrzymów czy terenem dworców, przystanków kolejowych i lotniska Balice.Do tej pory skontrolowano ponad 800 obiektów z 1500 wytypowanych do kontroli.

W ramach działań operacyjnych opracowano plan zabezpieczenia operacyjnego ŚDM, który będzie wdrożony w trakcie trwania uroczystości. Zabezpieczenie operacyjne realizowane będzie w głównej mierze w oparciu jednostki ratowniczo-gaśnicze, patrole piesze oraz posterunki stałe i czasowe.

Według obecnych szacunków w zabezpieczenie wydarzenia, zaangażowanych będzie ok. 2500 strażaków, w tym ponad 1600 funkcjonariuszy z Małopolski, wspieranych przez ponad 500 strażaków z innych województw oraz dodatkowo strażaków ze szkół pożarniczych. Działania PSP wesprze ponad 7 000 strażaków ochotników. (rp)

Źródło zdjęcia: www.sadeczanin.info.pl

2016-03-23 07:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter