Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Minister Błaszczak przedstawił projekt ustawy antyterrorystycznej

Po serii krwawych zamachów w Brukseli, polscy politycy przyspieszyli prace nad ustawą antyterrorystyczną, a jej założenia przedstawił szef resortu spraw wewnętrznych.

Wśród proponowanych w ustawie przepisów znalazł się m.in. przepis, według którego wszystkie karty pre-paid (tzw. startery) miałyby być sprzedawane wyłącznie za okazaniem przez kupującego dowodu tożsamości.

Ponadto ustawa umożliwiałaby szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zarządzenie tzw. kontroli operacyjnej wobec obcokrajowców. Mogłaby ona trwać trzy miesiące, a do jej zarządzenia nie byłaby wymagana zgoda sądu.

Projektodawcy chcą także, by w przypadku podejrzanych o terroryzm przeszukania i zatrzymania mogłyby być dokonywane przez całą dobę, a nie tak jak jest w chwili obecnej, czyli w godzinach od 6 rano do 22.

Minister Błaszczak zaznaczył, że obecnie istnieje jedynie projekt ustawy antyterrorystycznej. Na początku kwietnia zostanie on przedstawiony rządowi, tak by w maju ustawa mogła już zostać przyjęta przez parlament. (rp)

2016-03-25 07:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter