Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Legionowscy policjanci szkolą pracowników placówek oświatowych

Pod hasłem „Profilaktyka przeciw terroryzmowi” w legionowskiej komendzie policji odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z dyrektorami i pracownikami placówek oświatowych z terenu miasta Legionowa.

Podczas spotkania poruszono wiele wątków związanych z terroryzmem, ale przede wszystkim zgromadzonym przedstawiono zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Na przykład takim jak wtargnięcie do szkoły osoby agresywnej posiadającej broń lub niebezpieczne narzędzie lub zamachu bombowego.

Zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych obejrzeli także film edukacyjny przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz warszawskiej policji z serii „Nie warto ryzykować! Wtargnięcie napastnika do szkoły”.

Goście otrzymali płyty z filmem oraz broszury informacyjne, aby w przyszłości wszyscy pracownicy placówek oświatowych zapoznali się z tak ważną tematyką. (rp)

2016-03-31 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter