Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wojskowi strażacy z Bielska-Białej włączeni do KRSG

Do tej pory Wojskowa Straż Pożarna (WSP) wyjeżdżała do działań poza terenem podległym MON na zasadzie porozumień pomiędzy KM PSP a jednostką wojskową i Delegaturą Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Krakowie.

Żeby wstąpić do KSRG, trzeba spełnić określone przepisami standardy związane z wyszkoleniem strażaków oraz posiadaniem odpowiedniego sprzętu. Bielska WSP już kilka lat temu ubiegała się o włączenie do KSRG. Bielska wojskowa straż pożarna funkcjonuje jako jeden z pododdziałów 18. batalionu powietrznodesantowego. Obecnie jednostka liczy osiemnastu strażaków. Dysponowanie do akcji odbywa się za pomocą Miejskiego Stanowiska Kierowania w Bielsku-Białej oraz przez oficera dyżurnego jednostki wojskowej.

Wojskowi strażacy uczestniczyli dotychczas w wielu mniejszych lub większych akcjach, m.in. w gaszeniu pożaru hali Eurocash, budynku dworca PKP, a także akcji powodziowej w Czechowicach-Dziedzicach. Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa oprócz zadań, jakie wykonuje w kraju, zapewnia również bezpieczeństwo pożarowe żołnierzy pełniących służbę za granicą w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych. (rp)

2016-04-04 07:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter