Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowy program nauczania dla policyjnych klas mundurowych

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że program nauczania w klasach policyjnych zostanie ujednolicony. Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie potencjału osób uczęszczających do takich klas.

Klasy o profilu policyjnym powstają na podstawie porozumień zawieranych przez lokalnych komendantów policji z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych. Klasy takie działają obecnie w 300 szkołach ponadgimnazjalnych, a samych klas jest niemal 950. Uczy się w nich ok. 25 tys. młodych osób, które potencjalnie wiążą swoją przyszłość z pracą w policji.

Zdaniem ministra Błaszczaka jednolity program nauczania pozwoli w przyszłości lepiej wykorzystać potencjał młodzieży z klas o profilu policyjnym.
Program nauczania poza kształceniem postaw i rozwijania kompetencji uwzględnia także profilaktykę i sprawność fizyczną uczniów.

Program nauczania ma z jednej strony wspierać nauczycieli w kreowaniu ogólnego rozwoju uczniów, jak również przygotowywać kandydatów do postępowania kwalifikacyjnego przed przyjęciem w szeregi policji. (rp)

Źródło zdjęcia: www.ilawa.policja.gov.pl

2016-04-11 07:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter