Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci ćwiczyli tłumienie zamieszek na wojskowym poligonie

W Wędrzynie pojawiło się ponad 300 umundurowanych policjantów. Zachodniopomorscy funkcjonariusze ćwiczyli symulację sytuacji mogących pojawić się w ramach zbiorowego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W ramach przygotowań do zabezpieczenia imprez podwyższonego ryzyka mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych.
Doskonalono taktyki działań pododdziałów zwartych w terenie zabudowanym oraz zasady współpracy w warunkach sytuacji zakładniczej.

Następnie w miasteczku na terenie poligonu przeprowadzono symulację zakłócenia porządku podczas legalnej manifestacji, w której brali udział agresywni pseudokibice.

Zadaniem poszczególnych plutonów było skuteczne zapobieżenie eskalacji zamieszek i zatrzymanie najbardziej agresywnych osób. Natomiast funkcjonariusze z SPAP oraz policyjni negocjatorzy ćwiczyli różne warianty zagrożeń i zachowań osób naruszających bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. (rp)

2016-04-12 07:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter