Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Pilne: Nadinsp. Jarosław Szymczyk Nowym Komendantem Głównym Policji

Po dwóch miesiącach wakatu nowym Komendantem Głównym Policji będzie nadinspektor Jarosław Szymczyk, który dotychczas był Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

Nadinspektor dr Jarosław Szymczyk urodził się 21 marca 1970 r. w Katowicach. Służbę w policji pełni od 1990 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Doświadczenie zdobywał w komendzie miejskiej w Gliwicach, gdzie pełnił służbę od stanowiska referenta wydziału prewencji po stanowiska kierownicze. W 2004 r. został Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, a 2006 r. został komendantem gliwickiej policji. W 2007 r. został Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie.

W 2008 r. powrócił na Śląsk obejmując stanowisko zastępcy, a w 2011 r. Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W latach 2012-2015 kierował świętokrzyskim garnizonem policji. Od lutego 2015 r. był Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

Nowy komendant policji odznaczony jest m.in.  Brązowym Krzyżem Zasługi (2004), Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” (2012) oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę (2012).

Wakat na stanowisku szefa KGP trwał od 11 lutego, kiedy ówczesny Komendant Główny Policji złożył rezygancję ze stanowiska. Był to najdłuższy wakat na tym stanowisku w historii policji po 1989 r..

Źródło zdjęcia: www.bbn.gov.pl

2016-04-13 07:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter