Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Straż obywatelska zawiesza swoją działalność w Warszawie

Zaledwie po kilkunastu tygodniach działalności, nowa formacja, która miała dbać o przestrzeganie porządku w warszawskiej dzielnicy Mokotów zawiesiła swoją działalność.

Mokotowską Straż Obywatelską założyło dwóch maturzystów. Celem służby miało być patrolowanie, udzielanie pomocy i powiadamianie funkcjonariuszy policji i straży miejskiej w przypadku naruszenia prawa.

Urząd Dzielnicy Mokotów nie był zaangażowany w tworzenie wspomnianej formacji. – Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia nie kontaktowali się oficjalnie w tej sprawie z urzędem. W zakresie bezpieczeństwa współpracujemy z oficjalnie powołanymi do tego służbami, takimi jak policja czy straż miejska – tłumaczy Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik prasowy mokotowskiego urzędu dzielnicy.

Inicjatorzy powołania nowej służby na ulicach Warszawy tłumaczą, że zawiesili działalność ze względu na brak pozytywnej reakcji obywateli. Zapowiadają jednak, że się nie poddadzą i wrócą patrolować mokotowskie ulice w większej liczbie. (rp)

2016-04-14 08:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter