Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


NIK: Liczba osób uchylających się od szczepień wzrasta

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że obowiązujący w Polsce system szczepień obowiązkowych jest bezpieczny i działa sprawnie. Groźna dla całej populacji może się jednak okazać systematycznie zyskująca na popularności tendencja do unikania szczepień.

Kontrola systemu szczepień ochronnych została przeprowadzona z inicjatywy własnej NIK. Szczepienia ochronne są najskuteczniejszą znaną profilaktyką chorób zakaźnych. Wpływają także na odporność całej populacji, zapewniając ochronę również tym osobom, które nie mogły zostać zaszczepione.
Dlatego w opinii kontrolerów NIK ważne jest by utrzymać obowiązkowy system szczepień zwłaszcza, że od kilku lat w Polsce obserwowana jest niebezpieczna tendencja spadku szczepień.Systematycznie - co roku o ok. 40 proc. - rośnie liczba dzieci nieszczepionych. W latach 2011-2014 liczba osób uchylających się od poddania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym wzrosła ponad dwukrotnie: z ok. 5 tys. do ponad 12 tys. osób.

Zdaniem kontrolerów NIK liczba osób uchylających się od obowiązku szczepień nie zagraża na razie bezpieczeństwu epidemiologicznemu, ale wymaga stałego monitorowania. (rp)

2016-04-15 07:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter