Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Rosnące zagrożenie chemiczne

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce.

Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt Nato to dwa wielkie wydarzenia, które skupiają uwagę świata i wymagają podejmowania rozmów na temat bezpieczeństwa.

Nowe zagrożenia terrorystyczne m.in. cyberataki, zamachy z wykorzystaniem łatwo dostępnych środków wybuchowych, takich jak aceton, będą jednymi z głównych tematów pierwszego Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 oraz towarzyszących mu targom CHEM-SAFETY-EXPO.
Wydarzenie z udziałem światowej klasy ekespertów w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego odbędzie się od 18 do 20 kwietnia w Targach Kielce.

O rolę lidera w tematyce bezpieczeństwa chemicznego o charakterze globalnym starają się Targi Kielce oraz Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS). Swój udział w Kongresie zadeklarowało kilkanaście delegacji z 40 krajów świata, między innymi USA, Chin, Egiptu, Ukrainy, Kenii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Korei Południowej, Norwegii, RPA, etc.

W ciągu trzech kwietniowych dni, najlepsi specjaliści ds. bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego czy dozoru technicznego będą omawiać najbardziej aktualne zagrożenia w zakresie wykorzystania środków chemicznych. Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego oraz towarzyszące mu Targi Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO to pierwsza na świecie inicjatywa, aby promować i włączyć polskie przedsiębiorstwa w globalny rynek bezpieczeństwa chemicznego i rozwój partnerstw międzynarodowych. Nawiązanie współpracy i obecność międzynarodowych specjalistów sprzyjać będzie przenoszenie do Polski najlepszych praktyk i doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego oraz wymianie doświadczeń. Rosnąca liczba uregulowań unijnych w zakresie ochrony środowiska wymaga również wsparcia polskiego przemysłu, gdzie dbałość o bezpieczeństwo chemiczne i ekologiczne nie zatrzyma jego rozwoju, szczególnie w górnictwie węglowym i energetyce.

Chcemy, aby Chemss2016 zapoczątkował stworzenie właśnie w Kielcach stałej międzynarodowej platformy wystawowej, kongresowej i szkoleniowej na rzecz bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego – mówi amb. Krzysztof Paturej, prezes Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego.

Wśród tematów Kongresu pojawią się również: odpowiedzialne rolnictwo, transport i utylizacja chemikaliów, programy wspierające ratowników w momencie użycia materiałów niebezpiecznych czy przegląd zagrożeń chemicznych.

2016-04-15 08:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter