Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Radomscy policjanci będą się szkolić na nowoczesnej strzelnicy

Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i oprogramowaniu, strzelnica będzie służyć doskonaleniu umiejętności strzeleckich wszystkich funkcjonariuszy z regionu.


 

Strzelnica powstała na terenie Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji w latach 2013-2015.

Na niską jakość strzelnic wykorzystywanych przez policjantów zwracali uwagę kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli, zdaniem których znaczna część wykorzystywanych dotychczas strzelnic stwarza zagrożenie dla osób korzystających z nich. W budynku strzelnicy oprócz sześciu stanowisk strzelniczych znalazła się także siłownia, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarno-magazynowe. Koszt budowy samej strzelnicy to kwota 7 mln zł. Całość przeprowadzonych prac to koszt blisko 14 mln zł pochodzących ze Skarbu Państwa i Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. (rp)

Źródło zdjęć: www.kwp.radom.pl

2016-04-19 07:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter