Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ratownicy medyczni w Wadowicach wywalczyli podwyżki

Od 1850 do 2500 zł brutto podstawowej pensji będą zarabiać pracownicy pogotowia w Wadowicach. Podwyżki wywalczyli, protestując na ulicach miasta.  

Protestujący na ulicach miasta pracownicy pogotowia żądali zrównania swoich wynagrodzeń z pensjami, które otrzymują ich koledzy zatrudnieni na tych samych stanowiskach w sąsiednich powiatach. Tłumaczyli, że tam zarabia się nawet o tysiąc złotych więcej niż w Wadowicach.

Ostatecznie ratownicy medyczni doszli do porozumienia z dyrekcją szpitala powiatowego w sprawie swoich wynagrodzeń. Podpisy pod treścią ustaleń złożyło już 78 osób, czyli większość z ok. 90 pracowników pogotowia. Porozumienie zakłada, że podstawowa pensja ratownika medycznego wyniesie od 1850 do 2500 złotych brutto plus dodatek za tzw. wysługę lat.

Kierownik zespołu ratowniczego dostanie jeszcze po 2 złote za każdą godzinę pracy. Ratownicy z Wadowic będą otrzymywać dodatek za pracę w nocy - 65 proc. podstawowej stawki godzinowej i 45 proc. stawki za pracę w święta, soboty i niedziele.

2016-04-20 06:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter