Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


St. bryg. Sławomir Wojta komendantem Szkoły Aspirantów PSP

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomirowi Wojta.

St. bryg. mgr inż. Sławomir Wojta  służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1993 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.  Studia inżynierskie ukończył w 1997 roku i otrzymał pierwszy stopień oficerski. W 1999 roku, również w Szkole Głównej Służby Pożarniczej ukończył studia II stopnia, uzyskując tytuł magistra. W 2014 roku ukończył studia podyplomowe na uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku „Bezpieczeństwa Publiczne i zarządzanie kryzysowe”. Swoje kwalifikacje podnosił również uczestnicząc w kilku kursach organizowanych w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej.

Po ukończeniu szkoły został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej, a następnie Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, gdzie pełnił zadania związane z pionem operacyjnym. Z dniem 1 kwietnia 1999 roku został przeniesiony do służby w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w ramach tworzonego Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych z siedzibą w Nowym Sączu.

Od początku służby związany był z działalnością Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej oraz grupy USAR Poland – przewidzianej do działań poza granicami kraju. Wielokrotnie brał udział w działaniach ratowniczych – między innymi w akcji ratowniczej po katastrofie budowalnej Hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie w 2006 roku oraz zawaleniu się kamienicy w Katowicach w 2014 roku.  Uczestniczył w działaniach ratowniczych poza granicami kraju w ramach pomocy ofiarom trzęsień ziemi w Iranie w 2003 roku oraz na Haiti w 2010 roku.

W 2012 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, a w zakresie jego obowiązków wchodził nadzór nad pionem dydaktycznym i operacyjnym Szkoły. 

W uznaniu zasług oraz za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych został odznaczony oraz wyróżniony, m. in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Zasługi za Dzielność, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” oraz  Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.  

Źródło: www.sapsp.pl

2017-03-22 08:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter