Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kolejne posterunki policji przywrócone

Trzy posterunki policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali ich kierownicy.


W podrzeszowskim Kamieniu symbolicznie otwarto trzy kolejne posterunki policji. Inicjatywa ich przywrócenia pochodziła od wójtów gminy Kamień (powiat rzeszowski) oraz Jasienica Rosielna (powiat brzozowski) i burmistrza Ulanowa (powiat niżański), ale była przede wszystkim wyrazem oczekiwań mieszkańców.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach skierował też słowa podziękowania do samorządowców. To dzięki ich wsparciu możliwe było reaktywowanie tych jednostek. Wiele uwagi Komendant poświęcił roli dzielnicowych i funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pomaga mieszkańcom współuczestniczyć w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

W reaktywowanym  Posterunku Policji w Kamieniu pracuje 5 funkcjonariuszy, w tym 2 dzielnicowych. Na co dzień obsługują teren tej najbardziej wysuniętej na północ gminy w powiecie rzeszowskim. Obszar gminy Kamień zamieszkuje ponad 6,8 tysięcy mieszkańców. 

W Posterunku Policji w Ulanowie w powiecie niżańskim służbę pełni 6 policjantów. Podlega im obszar zamieszkany przez około 8,4 tys. mieszkańców.

Natomiast Posterunek Policji w Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim obejmuje obszar gminy zamieszkanej przez ponad 7,7 tysięcy mieszkańców. W jednostce służbę pełnić będzie 5 policjantów.

Źródło: KWP Rzeszów

2017-03-31 09:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter