Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ćwiczenia funkcjonariuszy SG i ratowników GOPR

Funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej razem z ratownikami bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili procedury współdziałania podczas przeprowadzonych w Bieszczadach wspólnych ćwiczeń.


Funkcjonariusze i ratownicy GOPR zaprezentowali ćwiczenie epizodyczne, dotyczące koordynacji działań poszukiwawczo–ratunkowych w terenie górskim. W trakcie pokazu ćwiczyli m.in. udzielanie pomocy osobom w hipotermii i z ranami postrzałowymi. W akcji poszukiwawczej zaprezentowano także patrol konny, przewodników z psami tropiącymi, ewakuację poszkodowanych śmigłowcem SG i ewakuację za pomocą innych ratowniczych środków transportu.

Po zakończeniu epizodów, miała miejsce prezentacja sprzętu Straży Granicznej i GOPR-u, który został zakupiony m.in. z subwencji Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Podpisana w zeszłym roku przez Marszałka i Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG umowa gwarantowała przekazanie środków na zakup sprzętu i wyposażenia służącego ochronie podkarpackiego odcinka wschodniej granicy Unii Europejskiej. Za 230 tys. zł, jakie przekazał samorząd, zakupiono między innymi pięć motocykli Kawasaki, głębosz - czyli maszynę do oczyszczania pasa drogi granicznej, 2 quady oraz lawetę z wyciągarką.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk Robert Rogoz podziękował marszałkowi województwa podkarpackiego za pomoc, jaką Straż Graniczna otrzymuje od samorządu.

- Co roku otrzymujemy wsparcie od marszałka. W większości przeznaczamy te pieniądze na zakup sprzętu. W zeszłym roku zakupiliśmy quady i inne pojazdy, które wykorzystujemy wspólnie z GOPR mówił komendant SG. 

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-04-11 08:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter