Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ćwiczenia funkcjonariuszy SG i ratowników GOPR

Funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej razem z ratownikami bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili procedury współdziałania podczas przeprowadzonych w Bieszczadach wspólnych ćwiczeń.


Funkcjonariusze i ratownicy GOPR zaprezentowali ćwiczenie epizodyczne, dotyczące koordynacji działań poszukiwawczo–ratunkowych w terenie górskim. W trakcie pokazu ćwiczyli m.in. udzielanie pomocy osobom w hipotermii i z ranami postrzałowymi. W akcji poszukiwawczej zaprezentowano także patrol konny, przewodników z psami tropiącymi, ewakuację poszkodowanych śmigłowcem SG i ewakuację za pomocą innych ratowniczych środków transportu.

Po zakończeniu epizodów, miała miejsce prezentacja sprzętu Straży Granicznej i GOPR-u, który został zakupiony m.in. z subwencji Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Podpisana w zeszłym roku przez Marszałka i Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG umowa gwarantowała przekazanie środków na zakup sprzętu i wyposażenia służącego ochronie podkarpackiego odcinka wschodniej granicy Unii Europejskiej. Za 230 tys. zł, jakie przekazał samorząd, zakupiono między innymi pięć motocykli Kawasaki, głębosz - czyli maszynę do oczyszczania pasa drogi granicznej, 2 quady oraz lawetę z wyciągarką.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk Robert Rogoz podziękował marszałkowi województwa podkarpackiego za pomoc, jaką Straż Graniczna otrzymuje od samorządu.

- Co roku otrzymujemy wsparcie od marszałka. W większości przeznaczamy te pieniądze na zakup sprzętu. W zeszłym roku zakupiliśmy quady i inne pojazdy, które wykorzystujemy wspólnie z GOPR mówił komendant SG. 

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-04-11 08:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter