Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policja doskonali zabezpieczanie przejazdu kibiców

Na terenie PKP w Szczecinie odbyło się szkolenie taktyczne Oddziału Prewencji Policji, którzy udoskonalali swoje umiejętności w zakresie zabezpieczenia przejazdu kibiców pociągami. Ćwiczenia obserwowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy również angażowani są w sytuacjach zagrożenia ładu i porządku podczas przejazdu pasażerów linii kolejowych.


Mundurowi doskonalili swoje umiejętności podczas zapewnienia bezpieczeństwa na dworcach, stacjach, czy też wewnątrz pociągu. Funkcjonariusze ćwiczyli symulację działań policyjnych min. podczas zabezpieczenia przejazdu kibiców środkami PKP, monitorowania zachowań tej grupy oraz natychmiastową i skuteczną interwencję wobec osób zakłócających ład i porządek innym pasażerom.Zajęcia praktyczne objęły również zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji pasażerów podczas zagrożenia bezpieczeństwa np. pożaru pociągu oraz wypracowanie algorytmu postępowania w przypadku odseparowywania i zatrzymywania agresywnych osób. Przeprowadzone ćwiczenia miały również na celu doskonalenie dotychczasowej współpracy i wymiany informacji z kierownikiem pociągu, konduktorami i funkcjonariuszami SOK podczas reagowania policjantów na tego typu zgłoszenia.

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie w ramach codziennej służby pracują na „tzw. pierwszej linii”, pełnią służbę patrolową na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego ale przede wszystkim biorą udział w zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez, w tym meczów, zgromadzeń i protestów. Często w tym zakresie oddelegowywani są do ościennych województw czy też stolicy, gdzie wspierają w działaniach pozostałych policjantów.

Źródło: KWP Szczecin

2017-04-26 08:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter