Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polscy funkcjonariusze SG szkolą pograniczników z Ukrainy

Na terenie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbyła się pierwsza z pięciu zaplanowanych edycji szkoleń dla funkcjonariuszy Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu nr 13/1-2015-FAMI „Wzmocnienie współpracy z Państwami Członkowskimi oraz Państwami Trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów”.

Projekt ten został sfinansowany z budżetu UE, realizowanego w ramach Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Jego głównym celem jest zarządzanie przepływami migracyjnymi po stronie Ukrainy, a także przeciwdziałanie wtórnym ruchom migracyjnym. Aktualnie Ukraina jest dla Polski najważniejszym partnerem w zakresie współpracy sąsiedzkiej. Zbadanie obszarów wymagających wsparcia oraz konkretna pomoc ze strony polskich funkcjonariuszy zapewni skuteczniejszą ochronę granicy państwowej i przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

W szkoleniu, które prowadzili przedstawiciele Komendy Głównej SG, Śląskiego, Nadodrzańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału SG, a także Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu, uczestniczyło piętnastu przedstawicieli Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy (docelowo planowany jest udział 75 osób).

Obszar tematyczny szkolenia dotyczył m.in. ujawniania nielegalnej migracji, procesu identyfikacji cudzoziemców oraz realizacji ich powrotów do krajów pochodzenia. Uczestnicy odbyli także wizytę studyjną w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu.  

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-05-09 08:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter