Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci promują nowoczesne aplikacje

W promocję mobilnej aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.Mundurowi podczas każdej kontroli drogowej zachęcali do korzystania z tych narzędzi. W trakcie nich rozdawali ulotki przygotowane przez MSWiA.

W każdej z nich, z jednej strony zawarty jest opis aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki tej bezpłatnej aplikacji każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z systemem Android oraz  iOS.

Z kolei z drugiej strony ulotki opisana jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cieszy ona się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania, zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy ich miejsca zamieszkania, czy miejsca pracy.  Taka aktywność i zaangażowanie społeczeństwa powodują możliwość włączenia się w ogólny system poprawy bezpieczeństwa. To doskonała forma dialogu mieszkańca z policjantem.  Narzędzie to pozwala na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Na Lubelszczyźnie KMZB zaczęła funkcjonować 14 września ub. r. Od tego czasu zostało wprowadzonych blisko 13 tys. zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń w naszym województwie dotyczy nieprawidłowego parkowania – około 3,5 tys.  Kolejno - przekraczania dozwolonej prędkości - ponad 3300 zgłoszeń. Następnie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, prawie 2800 zgłoszeń. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Źródło: www.isp.policja.pl

2017-05-15 08:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter