Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policyjni ratownicy podnoszą swoje kompetencje

W warsztatach „Przygotowanie zespołów medycznych policji do działań w sytuacji zagrożenia” uczestniczyli wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Trzydniowe zajęcia zostały zorganizowane w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Celem warsztatów było podniesienie poziomu umiejętności udzielania pomocy medycznej przez funkcjonariuszy policji w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. Przez 3 dni policjanci szkolili się z taktyk i technik udzielania pomocy medycznej w niebezpiecznych sytuacjach z wykorzystaniem ambulansów   i specjalistycznego sprzętu medycznego będących na wyposażeniu Policji. W zajęciach udział wzięli policyjni wykładowcy ze Słupska, którzy na co dzień realizują problematykę pierwszej pomocy: nadkom. Sylwia Roda, sierż. Aleksander Ziobro oraz st. post. Andrzej Pawlukanis.

Praktycznym podsumowaniem warsztatów była symulacja zdarzenia masowego z udziałem autobusu wiozącego  uczniów, którego kierowca traci panowanie nad pojazdem i uderza w jadącą na sygnale karetkę pogotowia ratunkowego, a następnie taranuje osoby znajdujące się na przystanku. Na miejscu tego zdarzenia było około 70 poszkodowanych osób. W symulacji zdarzenia masowego udział wzięło blisko 60 policjantów - ratowników z zespołów medycznych Policji.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku

2017-05-26 08:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter