Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Spottersi doskonalą swoje umiejętności

Policyjni spottersi uczestniczyli w warsztatach, które zakończyły się w słupskiej Szkole Policji. Jest to cykliczna forma przygotowania funkcjonariuszy z grupy „Spotters Team Polska” związanych z monitorowaniem zachowań kibiców podczas największych międzynarodowych imprez sportowych.


W trakcie warsztatów policjanci doskonalili swoje umiejętności związane z podejmowaniem decyzji w sytuacjach stresowych, deeskalacją niepożądanych zachowań ze strony kibiców, udzielania pierwszej pomocy i auto ratownictwa w warunkach tak zwanych działań specjalnych oraz stosowania taktyki i techniki interwencji zapewniających bezpieczeństwo osobiste policjantów-spottersów.

Oprócz doskonalenia własnych umiejętności, warsztaty były także cennym źródłem wiedzy dla policjantów słupskiej Szkoły Policji, którzy bezpośrednio od praktyków mogli dowiedzieć się wielu rzeczy związanych z pełnieniem służby podczas zabezpieczeń imprez sportowych.
Było to cenne doświadczenie, ponieważ po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci trafiają - w ramach praktyk - do Oddziałów Prewencji Policji, które zabezpieczają między innymi imprezy sportowe. Spottersi wskazywali słuchaczom między innymi na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni podczas działań w pododdziałach zwartych.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku

2017-05-31 07:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

23-26 kwietnia, Poznań, Securex Poland – Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń, http://www.securex.pl/pl

24-26 kwietnia, Poznań, SAWO 2018 - Międzynarodowe Targi Środków Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa, http://sawo.mtp.pl/pl/

26 kwietnia, Warszawa, Konferencja IT w Uczelniach GigaCon, www.gigacon.org

Więcej wydarzeń...
Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter