Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Terroryści uprowadzili prom i kuter

Na Bałtyku terroryści opanowali prom pasażerski i kuter rybacki. Do akcji wkraczają funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i sił specjalnych, którzy uderzeniem z wody i powietrza opanowali uprowadzone jednostki – tak wyglądał scenariusz ćwiczenia taktyczno-specjalnego z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem „Kaper 17”.

Ćwiczenie odbyło się w Kołobrzegu. Jego tematem było przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym z morza, a celem zgrywanie i sprawdzanie procedur współdziałania oraz przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym na obszarach morskich.

Pierwsze działania funkcjonariuszy Morskiego OSG były ukierunkowane na rozpoznanie oraz weryfikację zagrożenia i próbę jego neutralizacji do wyczerpania możliwości przewidzianych w przepisach prawnych.

Po opanowaniu sytuacji na uprowadzonych jednostkach i skierowaniu ich do portu w Kołobrzegu dalsze czynności wobec zatrzymanych podjęli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. W treningu brali udział funkcjonariusze z Komendy Głównej SG i z Morskiego OSG, w tym specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań, jednostki pływające z Pomorskiego i Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej oraz lotnictwo Straży Granicznej. 

Wśród ponad 400 ćwiczących byli żołnierze DO RSZ, Wojsk Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej, a także funkcjonariusze Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Zaangażowane były instytucje związane z reagowaniem kryzysowym: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, Wydział Zarządzania Kryzysowego miasta Kołobrzeg, Urząd Morski w Słupsku, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa z Gdyni, Departament Porządku Publicznego i Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego MSWiA.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-05-31 07:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter