Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Szkolenie antyterrorystów z całej Polski

Kielecki Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny policji zorganizował czterodniowe ćwiczenia, w których udział bierze około 60 antyterrorystów z terenu całego kraju. Policjanci ćwiczą wspólnie ze strażakami. Wszystko w celu doskonalenia umiejętności oraz ujednolicenia metod działania i taktyki.

Uczestnicy rozpoczęli szkolenie od wspólnej odprawy, na której szczegółowo omówiono wszystkie jego elementy.  Później przenieśli się do podkieleckiego Masłowa, gdzie przy użyciu policyjnego śmigłowca Mi-8 przeszli do praktyki.

Jednak najpierw bardzo szczegółowo omówiono wszystkie zasady bezpieczeństwa, a także udzielono dokładnego instruktarzu. Kolejno, każdy ćwiczył zjazd na linie osobistej z różnych wysokości, a następnie zjazd na linie desantowej tzw. szybkiej. W kolejnych dniach uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności na różnych obiektach i w różnym terenie.

Całość zaplanowanych działań związana jest z ćwiczeniami wyskościowo-bojowymi.  Szkolenie zostało przygotowane zarówno pod względem wykonywanych przez antyterrorystów zadań, jak i właściwego zabezpieczenia. W miejscach ćwiczeń jest m.in. ratownik medyczny Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz zastęp straży pożarnej.

Źródło: KWP Kielce

2017-06-01 07:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter