Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Sopot wyposażony w mobilny komisariat

Na centralnym placu Sopotu przekazano sopockiej policji Mobilne Centrum Monitoringu, potocznie nazywane mobilnym komisariatem. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych Policji oraz Urzędu Miasta Sopotu.

To pierwsze tego rodzaju auto na Pomorzu. Samochód typu bus jest duży, przestronny, wyposażony w sprzęt komputerowy, sieć łączności radiowej z dostępem do Internetu i policyjnych baz danych. Będzie w nim mogło pracować równocześnie trzech policjantów.

Auto będzie wykorzystywane w różnych miejscach Sopotu. Stanie tam, gdzie oczekiwać będą tego mieszkańcy, przede wszystkim w rejonie pasa nadmorskiego, okolicach lokali gastronomicznych i rozrywkowych jak również na osiedlach. Policyjne auto będzie również skierowane w miejsca organizowanych dużych imprez o charakterze masowym.

Auto zostało zbudowane na bazie Volkswagena Craftera. Pojazd jest wyposażony w sześć kamer. Wszystkie dysponują 20-krotnym przybliżeniem optycznym. Kamery mogą przesyłać obraz za pomocą Internetu bezpośrednio na stanowisko kierowania do jednostki. Materiał filmowy przesyłany z wszystkich kamer jest zapisywany automatycznie na dyskach twardych rejestratorów, które są w stanie pomieścić ponad 200 godzin materiału ze wszystkich 6 kamer w najlepszej rozdzielczości. Całością systemu steruje komputer. Jest on serwerem sieci znajdującej się w Mobilnym Centrum Monitoringu. Podłączone są do niego rejestratory, drukarka, skaner, Internet oraz laptopy. Łączność z pojazdem zapewniają radiostacje stacjonarne oraz Internet.

Źródło: KWP Gdańsk

2017-06-06 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter