Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Lubuskie idzie na wojnę z dopalaczami

Dzięki decyzji zarządu województwa lubuskiego do komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie Wielkopolskim trafią urządzenia DrugWipe 6S. Funkcjonariusze otrzymają ponad 140 nowych narkotestów zakupionych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Wybór DrugWipe 6S był nieprzypadkowy. Z doświadczenia i opinii policjantów wynika, że urządzenia te są najbardziej praktyczne i przedstawiają najbardziej rzeczywiste wyniki w trakcie badania. Na zakup narkotestów ROPS przeznaczył blisko 12 tys. zł.

Samorząd województwa od lat współpracuje z lubuską policją w kwestii walki z używkami. Samorząd w latach 2010-2016 w formie darowizny przekazał łącznie 1 210 sztuk urządzeń typu Alco Blow na obecność alkoholu w organizmie oraz urządzeń typu „DrugWipe 6S” do badania głównych grup narkotyków w ślinie na kwotę 123 553,48 zł.

Źródło: www.lubuskie.pl

2017-06-08 07:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter