Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Powstał specjalny fundusz na zwiększenie obronności UE

Unia Europejska uruchomiła nowy fundusz, który ma pomóc państwom członkowskim w inwestycjach w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności. Na razie Bruksela skupi się na badaniach naukowych w tej dziedzinie.

Europejski Fundusz Obronny jest pierwszym krokiem w ramach unijnej polityki poprawy bezpieczeństwa i obronności państw członkowskich. By nie dublować unijnych działań z aktywnością podejmowaną przez NATO, UE ma się skupić przede wszystkim na sprawach logistyczno-organizacyjnych.

Komisja Europejska chce także w ramach EFO przeznaczyć po 500 mln euro w 2019 r. i 2020 r., by wspomóc rozwój przemysłu obronnego – a w nowym okresie budżetowym kwota ta zostanie zwiększona do 1 mld euro rocznie. Dofinansowania w jego ramach przeznaczone będą na wspólne projekty firm z dwóch lub więcej państw członkowskich: zarówno na wspólne zakupy sprzętu, jak i na rozwój nowych technologii i ich wdrażanie.

Źródło: www.euractiv.pl

2017-06-14 07:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter