Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Włoscy policjanci na ulicach Krakowa

Przez dwa tygodnie dwoje umundurowanych funkcjonariuszy włoskiej policji będzie pełniło służbę patrolową w Krakowie w ramach wypełniania zobowiązań zawartych w Porozumieniu Wykonawczym pomiędzy Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej w sprawie zasad i warunków prowadzenia wspólnych patroli.

Na mocy podpisanego porozumienia włoscy funkcjonariusze będą asystować i pomagać polskiej policji podczas wspólnych patroli w rejonach najczęściej odwiedzanych przez włoskich turystów na terenie Krakowa, jak również podczas rozgrywanych na terenie Polski Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, których uczestnikiem jest również reprezentacja piłkarska Republiki Włoch.

Inicjatywa polsko-włoskich wspólnych patroli stanowi kontynuację współpracy z partnerem włoskim realizowanej przez Biuro Prewencji KGP w lutym br., kiedy to czterech polskich policjantów pełniło służbę patrolową na obszarze Trydentu-Górnej Adygi w rejonie miejscowości Moena, gdzie każdego roku spędzają ferie zimowe tysiące polskich turystów.

Wspólne patrole z włoskimi funkcjonariuszami będą kontynuowane również w pierwszej połowie lipca 2017 r., kiedy to w szczycie sezonu turystycznego, ponownie dwójka włoskich funkcjonariuszy Policji zostanie delegowana do Polski, tym razem do Warszawy.

Źródło: www.policja.pl

2017-06-20 05:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter