Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Oławskie Medykalia podnoszą kwalifikacje strażaków

Już po raz drugi strażacy KP PSP w Oławie uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa medycznego, tym razem pod nazwą MEDYKALIA 2017. To forma doskonalenia zawodowego w obszarze szczególnie ważnym dla strażaków, gdyż często to oni podejmują jako pierwsi działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, by ratować życie osób poszkodowanych w pożarach i wypadkach.


W ramach ćwiczeń przygotowano pięć stanowisk na których ćwiczyły trzyosobowe zespoły, reprezentujące każdą zmianę służbową Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oławie oraz Jelczu-Laskowicach. Za przygotowanie stanowisk, a więc scenariuszy gdzie doszło do tragicznego wypadku odpowiadali ratownicy medyczni, którzy są jednocześnie strażakami oławskiej komendy. Przykładowo na jednym ze stanowisk oławscy strażacy musieli ratować wędkarza, który wypadł z pontonu podczas wędkowania na terenie piaskowni koło Minkowic Oławskich.

Inicjatywa oławskich strażaków został wsparta przez firmy i instytucje działające na terenie powiatu oławskiego. Pozwoliło to przygotować intensywny dzień ćwiczeń praktycznych dla ratowników, którzy na co dzień są gotowi by pomóc ludziom, których życie zostało zagrożone.

Źródło: www.straz.olawa.pl

2017-06-21 07:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter