Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


I Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa zainaugurowała działalność

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miała miejsce inauguracja I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa pn. Cyber Odyseja – wyzwania XXI wieku, która potrwa do 14 lipca 2017 r.

Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa to I edycja projektu współtworzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest ona poświęcona bezpieczeństwu informatycznemu infrastruktury krytycznej. To inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na podatności i zagrożenia, które są zauważalne w cyberprzestrzeni. Ma ona pobudzić dyskusję pomiędzy kluczowymi interesariuszami z obszarów infrastruktury krytycznej oraz ma pomóc w wypracowaniu schematów i mechanizmów współpracy, które pozwolą uczyć się na błędach innych i unikać własnych.

Inauguracyjny dzień I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa został poświęcony prezentacji stanowisk oraz próbie zdefiniowania aktualnych wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa – całość projektu ma charakter kursu z elementami warsztatowymi.

Źródło: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

2017-07-13 08:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter