Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kielecki policjant zamierza zdobyć najwyższy szczyt Kaukazu

Kielecki policjant – asp. Łukasz Pabian od 2001 roku wędruje po górskich szlakach. Rokrocznie przemierza przez Orlą Perć, od której zaczęła się jego przygoda. W ubiegłym roku zdobył najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc.

Już niedługo wyruszy na kolejną wyprawę, której celem będzie Elbrus na Kaukazie. Wysokość to 5642 m.n.p.m., jednak cel ma o wiele szerszy wymiar. Jeśli policjant osiągnie cel, fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” ufunduje leczenie chorym dzieciom.

Aspirant Łukasz Pabian, na co dzień pełni obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji w Komisariacie Policji IV w Kielcach. Policyjny mundur zakłada od 12 lat. Jednak niemal każdą wolną chwilę stara się spędzić aktywnie. Jego pasją są wędrówki górskie, skoki spadochronowe, loty paralotnią. Oprócz czynnego uprawiania sportu, na każdym kroku stara się zachęcać do aktywności fizycznej.

W ubiegłym roku Łukasz Pabian podjął wyzwanie zdobycia najwyższego szczytu w Alpach – Mont Blanc. Cała wyprawa zakończyła się sukcesem, gdy 14 sierpnia, przed godziną 8:00 dotarł na szczyt. W tym roku metę wyznaczył blisko 834 metry wyżej – na szczycie najwyższej góry w Rosji. Kilkumiesięczne treningi i przygotowania zostaną zweryfikowane podczas sierpniowej wyprawy.

Źródło: KWP Kielce

2017-07-21 09:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter