Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ustawa o terminalach płatniczych dla Policji podpisana przez Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację  ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, która pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych.

Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat - na przykład kartą lub innym instrumentem płatniczym. Wybór formy płatności będzie zależał od osoby przyjmującej mandat. W przypadku płatności kartą, ukarany poniesie koszty związane z autoryzacją transakcji i przekazem środków na właściwy rachunek bankowy, o ile takie koszty wystąpią. W początkowym okresie nie wszystkie patrole Policji będą wyposażone w terminale.

Policja planuje rozpocząć testy terminali płatniczych tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W pierwszej kolejności mają one trafić do policyjnych patroli ruchu drogowego. Inne służby uprawnione do nakładania mandatów karnych będą doposażać swoje jednostki stosownie do własnych możliwości i potrzeb.

Opłacanie mandatów karnych w formie bezgotówkowej zwiększy również ich ściągalność. To nowoczesne rozwiązanie będzie dostępne także dla sprawców wykroczeń, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce.

Źródło: MSWiA

2017-07-27 06:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter