Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci z Brandenburgii na Mazowszu

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu gościli pięcioosobową delegację Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgii. Była to rewizyta, która była okazją do wymiany doświadczeń związanych ze zwalczaniem przestępczości międzynarodowej.

W ramach wizyty, delegaci zwiedzili między innymi obiekty Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Laboratorium Centralnego Biura Śledczego Policji. Goście mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia i doskonalenia zawodowego polskiej policji. W ramach dyskusji uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami, a także dzielili doświadczeniami w obszarze szkolnictwa policyjnego funkcjonującego w obu krajach.

W kolejnej części wizyty niemieccy policjanci odwiedzili Zespół Strzelnic Centrum Szkolenia Policji, którego prezentacji dokonali funkcjonariusze Zakładu Interwencji Policyjnych. Członkowie delegacji byli pod dużym wrażeniem nowoczesnej infrastruktury obiektu, który umożliwia zapewnienie najwyższego poziomu kształcenia w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, a co za tym idzie – przygotowanie policjantów do zgodnego z prawem i skutecznego użycia broni palnej.

Na zakończenie swojego pobytu w Legionowie członkowie delegacji złożyli wizytę w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Centralnego Biura Śledczego Policji, zlokalizowanym na terenie CSP.

Źródło: KWP Radom

2017-08-01 09:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter