Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci przygotowują się do zabezpieczenia Przystanku Woodstock

Od 31 lipca trwa operacja policyjna, która ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy odwiedzą przygraniczny Kostrzyn nad Odrą by uczestniczyć w XXIII Przystanku Woodstock.

Policja jako organ najbardziej odpowiedzialny za bezpieczeństwo musi działać intensywnie i profesjonalnie. Do tego niezbędne jest optymalne przygotowanie funkcjonariuszy. Sytuację tę sprawdził Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak monitorując poszczególne miejsca pełnionych przez policjantów służb.

Działania lubuskich stróżów prawa rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Przygotowanie policjantów do zabezpieczenia tak dużej imprezy, mimo doświadczenia płynącego z lat poprzednich, wymaga mnóstwa czasu i wysiłku. Potężne siły i środki nie tylko lubuskich stróżów prawa mają w rezultacie zapewnić bezpieczeństwo wszystkich miłośnikom festiwalu. W Kostrzynie obecni są policjanci niemal wszystkich pionów. Każdy z nich kierowany wskazówkami swych dowódców ma wypełniać ciążące na nim zadania z dużym zaangażowaniem. Szef lubuskich stróżów prawa, insp. Jarosław Janiak sprawdził czy wszystkie rozwiązania na stanowiskach dowodzenia czy miejscach przebywania funkcjonariuszy są odpowiednie. Doświadczenie  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. jest duże. Przez lata jako Naczelnik Sztabu Policji lubuskiego garnizonu odpowiedzialny był za koordynację policyjnych działań przy wielu imprezach masowych, m.in. na Woodstocku. Zatem pozytywna ocena gotowości płynąca od takiej osoby ma szczególne znaczenie.

Tegoroczny Przystanek Woodstock zabezpieczało będzie niemal 1600 policjantów. Policja będzie widoczna przez całą dobę. Zanim jedni policjanci zejdą ze swych posterunków, ich koleżanki i koledzy gotowi będą, aby kontynuować te wcale nie łatwe służby.

Źródło: www.isp.policja.pl

2017-08-03 11:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter