Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Akcja prewencyjna PKP i PSP

Na dworcu PKP S.A. Bydgoszcz Główna odbyła się kolejna już akcja promująca bezpieczne zachowania podczas wakacji. Zarówno podróżni, jak i mieszkańcy Bydgoszczy mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym przez PKP S.A. i Państwową Straż Pożarną.

Tego dnia w hali głównej dworca prowadzono szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym i korzystania z automatycznego defibrylatora (AED). Przygotowano specjalne stoisko prewencji społecznej, wyposażone w sprzęt do projekcji filmów, miejsce dla dzieci z przeznaczeniem do rysowania i składania modeli strażackich pojazdów, strażacy udzielali fachowych porad i odpowiadali na pytania podróżnych. 

Specjalne atrakcje miały miejsce również na przydworcowym placu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać ze strażackiego toru przeszkód dla dzieci oraz wspiąć się po drabinie strażackiej, przy asekuracji ratowników ze specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego z Bydgoszczy.  O frekwencję dbała strażacka maskotka, która poruszając się wśród podróżnych zachęcała do odwiedzenia stoiska PSP.

Źródło: www.straz.gov.pl

2017-08-04 07:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter