Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polscy antyterroryści na warsztatach w Niemczech

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku wzięli udział w IX warsztatach i zawodach taktyczno-strzeleckich, które odbywały się w Niemczech w miejscowości Gustrow. W trakcie ćwiczeń zapoznawano się z najnowszymi zdobyczami techniki wykorzystywanymi w służbie, a także testowano nowe rodzaje uzbrojenia i wyposażenia.

Podczas wydarzenia jakim było „SFW GUSTROW 2017” przeprowadzane zostały dwudniowe warsztaty taktyczno-strzeleckie obejmujące zagadnienia strzelań z różnych dystansów i sytuacji. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z dziedzin: balistyki, optyki, strzelectwa, taktyki, techniki walki i medycyny pola walki. W tym roku na uczestników czekało 15 tematów warsztatowych z czego poszczególni ćwiczący mogli wybrać ogółem 3 warsztaty.

Pomorscy Antyterroryści mieli okazję ćwiczyć:
-Technikę i taktykę strzelań w bardzo bliskim kontakcie z niebezpiecznym napastnikiem.
-Strzelań z broni HK 417 na rożnych dystansach (od 20 m. do 300 m.). To zadanie wymagało precyzyjnego wyliczania odległości do celu i nanoszenia poprawek na przyrządy celownicze.
-Strzelania długodystansowego z karabinów wyborowych o kalibrze 338.

Po dwudniowych warsztatach odbyły się zawody taktyczno-strzeleckie. Obejmowały one 7 konkurencji z czego dwie oceniane były indywidualnie a pozostałe zespołowo. Zespół liczył dwóch strzelców a zadania wymagały od ćwiczących wszechstronnego przygotowania. Obejmowały one zagadnienia strzeleckie, taktyczne, pirotechniczne i kondycyjne.

Źródło: www.pomorska.policja.gov.pl

2017-08-07 08:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter