Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Morski Oddział Straży Granicznej zabezpieczał regaty Tall Ship Races

Zgodnie z koncepcją zapewnienia bezpieczeństwa jednostkom biorącym udział w regatach na morskich wodach wewnętrznych Zalewu Szczecińskiego oraz rzeki Odry, w tym szczególnie na wodach szczecińskiego portu, Morski Oddział Straży Granicznej, zabezpieczał finał regat żaglowców Tall Ship Races Szczecin`2017.

Ponad 70 żaglowców z 18 krajów zacumowało przy szczecińskim nabrzeżu, gdzie odbywał się finał The Tall Ships Races. Załogi miały do pokonania ponad 1200 mil morskich ze szwedzkiego Halmstad, przez fińskie porty Turku i Kotka, litewską Kłajpedę do polskiego portu.
Przy Wałach Chrobrego i nabrzeżu Łasztowni w Szczecinie zacumowały m.in. cztery największe szkoleniowe żaglowce świata: Shtandart, Kruzenshtern, Dar Młodzieży i Mir, a także dwa żaglowce szkoleniowe marynarki wojennej: Cisne Branco z Brazylii oraz Shabab Oman 2 z Omanu. Po raz pierwszy w historii regat w wyścigu udział wzięła jednostka z Bułgarii Royal Helena oraz z Portugalii Santa Maria Manuela.

Szacuje, że do stolicy Pomorza Zachodniego przypłynęło ok. 2,5 tys. żeglarzy oraz przybyło 2,5 mln turystów.

Bezpieczeństwa podczas finału regat będzie pilnowało przeszło 1,5 tys. mundurowych, to jest funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów, żandarmerii wojskowej, straży miejskiej, izby celno-skarbowej oraz służby urzędu morskiego. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała decyzję o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad Odrą w Szczecinie od 5 do 13 sierpnia. Zakaz lotów bezzałogowych statków powietrznych obejmuje obszar w promieniu 1 mili morskiej, licząc od mostu na Trasie Zamkowej. Jest on chroniony przez system antydronowy Jastrząb. Wojewoda zachodniopomorski wydał zakaz używania wyrobów pirotechnicznych na terenie całego Szczecina.

Morski Oddział Straży Granicznej do zapewniania bezpieczeństwa uczestnikom finału regat żaglowców zaangażował siły i środki Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu oraz Placówki SG w Szczecinie wraz z Wspólną Polsko-Niemiecką Placówką w Pomellen, wspartych przez funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału SG. Do zadań skierowane zostały jednostki pływające Straży Granicznej: SG-214, SG-112, SG-019, SG-018 oraz SG-017, która w sposób ciągły współdziałała z Biurem Operacji Antyterrorystycznych Policji.
Oprócz stałych patroli na jednostkach pływających odbyło się łącznie 30 patroli samodzielnych i we współdziałaniu z innymi służbami. Łącznie wzięło udział w nich 32 funkcjonariuszy SG. Wylegitymowano 380 osób, skontrolowano 201 pojazdów, 98 obiektów (parkingi, stacje paliw, targowiska, boiska  itp. dworce PKP, dworce, zrealizowano 2 czynności zlecone wobec 2 Polaków; zatrzymano osobę poszukiwaną listem gończym, 41-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego; wystawiono 18 mandatów.   

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-08-10 08:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter