Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wojsko pomaga w szukaniu padłych dzików

Na terenie Lasów Kijowieckich (powiat bialski) w ramach działań mających na celu zwalczanie ASF na terenie  województwa lubelskiego przeprowadzono przeszukanie terenu pod względem ujawnienia zwłok padłych dzików.

Działania administracji publicznej były wsparte siłami Wojskowego Zespołu Zadaniowego „Biała Podlaska”, w jego skład weszło 78 żołnierzy, którzy na co dzień służą w jednostce wojskowej w Siedlcach, która wchodzi w skład 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. W przeszukiwaniu terenu brali udział również przewodnicy z Nadleśnictwa Biała Podlaska. W akcję zaangażowani zostali także myśliwi z kół dzierżawiących obwody łowieckie w rejonie poszukiwań. Ponadto do działań skierowano pracowników powiatowej i wojewódzkiej inspekcji weterynaryjnej.

Bezpieczeństwo na drogach i w bezpośrednim sąsiedztwie rejonu działania zabezpieczała swoimi siłami lubelska policja.
Działania wsparły także lokalne samorządy, które w związku z trudnymi warunkami działania wynikającymi z wysokiej temperatury powietrza dostarczyły uczestnikom wodę mineralną. Dodatkowo Nadleśnictwo Biała Podlaska zabezpieczyło posiłki regeneracyjne dla uczestników akcji. 

W wyniku przeszukania Lasów Kijowieckich na obszarze ok. 4800 ha ujawniono 25 zwłok padłych dzików. Była to już trzecia z kolei akcja przeszukiwania lasów na terenie województwa lubelskiego od czasu wyznaczenia pierwszego ogniska ASF w 2016 roku w powiecie bialskim. W najbliższym czasie planowane są kolejne takie działania.

Źródło: www.lublin.uw.gov.pl

2017-08-18 08:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter