Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Profesjonalna wymiana doświadczeń z udzielania pierwszej pomocy

Spotkanie zorganizował Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jego tematem wiodącym była szeroko pojęta kwalifikowana pierwsza pomoc.

Mając na względzie potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, policjanci odwiedzili nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas wizyty w centrum stróże prawa mieli możliwość zapoznania się ze stosowanymi tam nowoczesnymi formami nauczania.

Przede wszystkim policjanci poznali możliwości dydaktyczne, jakimi dysponuje ośrodek, oraz zapoznali się z celami i zaletami symulacji medycznej w zakresie doskonalenia umiejętności udzielania pomocy osobom, znajdującym się w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Policjanci uczestniczący w spotkaniu mieli okazję zmierzyć się z pozorowanymi sytuacjami, w których musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami.

Wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach a policjantami reprezentującymi Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, pozwoli w przyszłości na wzrost jakości szkoleń prowadzonych zarówno dla policjantów, jak i osób zawodowo zajmujących się ratowaniem życia i zdrowia.

Źródło: www.policja.pl

2017-08-25 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter