Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Profesjonalna wymiana doświadczeń z udzielania pierwszej pomocy

Spotkanie zorganizował Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jego tematem wiodącym była szeroko pojęta kwalifikowana pierwsza pomoc.

Mając na względzie potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, policjanci odwiedzili nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas wizyty w centrum stróże prawa mieli możliwość zapoznania się ze stosowanymi tam nowoczesnymi formami nauczania.

Przede wszystkim policjanci poznali możliwości dydaktyczne, jakimi dysponuje ośrodek, oraz zapoznali się z celami i zaletami symulacji medycznej w zakresie doskonalenia umiejętności udzielania pomocy osobom, znajdującym się w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Policjanci uczestniczący w spotkaniu mieli okazję zmierzyć się z pozorowanymi sytuacjami, w których musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami.

Wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach a policjantami reprezentującymi Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, pozwoli w przyszłości na wzrost jakości szkoleń prowadzonych zarówno dla policjantów, jak i osób zawodowo zajmujących się ratowaniem życia i zdrowia.

Źródło: www.policja.pl

2017-08-25 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter