Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Kujawsko-Pomorskim RSO ostrzega także przed oszustami

Osoby, które w smartfonach mają zainstalowaną aplikację RSO otrzymują ważne ostrzeżenia. Dotyczą one oszustw: „na wnuczka” i „na policjanta”. To wynik współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania każdy kto ma dostęp do internetu, telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną bezpłatną aplikację na telefon komórkowy (smartfon) może być powiadomiony o potencjalnych zagrożeniach lub klęskach żywiołowych.

Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego, którzy mają zainstalowaną tę aplikację otrzymują także ostrzeżenia przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Krótkie komunikaty ostrzegające przed grupą przestępczą działającą na terenie któregoś z miast regionu są przekazywane przez dyżurnego policji do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a tam wprowadzane do RSO.

Inicjatywa policjantów KWP w Bydgoszczy wynika z doświadczeń potwierdzających, iż najczęściej grupy przestępcze dokonujące oszustw metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” działają w obrębie jednego miasta, dzwoniąc do kilku osób. Stąd ostrzeżenia pojawiające się w RSO będą dotyczyły konkretnego miasta województwa kujawsko-pomorskiego.

Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl

2017-08-28 09:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter