Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Z pomocą Polaków powstał pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków w Kenii

Z inicjatywy Fundacji PCPM w Kiambu Town w Kenii otwarto pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków. Pierwszy dzień szkoleń uświetniła niezapowiedziana wizyta nowo wybranego gubernatora hrabstwa Kiambu.

Po odbyciu wizyty studyjnej w Polsce, instruktorzy kenijscy przygotowali program kursu szkolącego strażaków w regionie Kiambu Town (centralny obszar Kenii) z zakresu reagowania w sytuacjach kryzysowych. Ośrodek szkoleniowy jest pierwszą tego typu instytucją – wcześniej specjaliści PCPM szkolili Kenijczyków i Etiopczyków z zakresu technik medycznych i pożarniczych w ramach jednorazowych projektów.

Bardzo wysoka frekwencja kursu świadczy o gotowości Kenijczyków do działania i wysokim zapotrzebowaniu na tego typu miejsce - uczestnicy pierwszego spotkania przyjechali z oddalonej o 360 kilometrów Garissa County – mówi Przemysław Rembielak, koordynator merytoryczny polskich szkoleń strażackich w Afryce.

Obecność nowo wybranego gubernatora hrabstwa Kiambu – Ferdinarda Waititu podniosła rangę całego przedsięwzięcia. Dyskutując z organizatorami szkoleń z ramienia PCPM o potrzebach straży pożarnej pokazał jak przedstawiciele lokalni postrzegają inicjatywę Polaków i zapewnił, że wspierają oni działania Fundacji.

Fundacja PCPM realizuje projekt „Szkolenia i doposażenie jednostek straży pożarnej w Kenii” dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w Sudanie Południowym, Etiopii i Kenii, przy współpracy z polskimi specjalistami. Tylko w latach 2017-18 zostanie przeszkolonych 1000 strażaków z sześciu hrabstw Kenii. Projekt szkoleń strażackich realizowany jest dzięki środkom z programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Źródło: PCPM

2017-09-04 08:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter