Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


St. bryg. Bogdan Łasica komendantem mazowieckich strażaków

Gen. brygadier Leszek Suski komendant główny Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdanowi Łasicy, dotychczasowemu zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

St. bryg. mgr inż. Bogdan Łasica służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1984 roku jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły w 1989 r. w zakresie specjalności taktyczno-dowódczej, rozpoczął służbę jako wykładowca w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP, i odbył w tym czasie staż w Szkole Ratownictwa w Revinge w Szwecji .  

W latach 1994-1996 pełnił służbę w Wydziale Operacyjnym kolejno, w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP w Warszawie i Komendzie Wojewódzkiej PSP województwa mazowieckiego. Następnie przez 11 lat pełnił służbę w warszawskich jednostkach ratowniczo-gaśniczych, jako Zastępca Dowódcy JRG 4 i Dowódca JRG 9, pełniąc jednocześnie nieetatową funkcję Oficera Operacyjnego Miasta.

W lutym 2007 r. powołany został na zastępcę komendanta miejskiego PSP m.st.Warszawy nadzorując do 2010 r. pion operacyjny a następnie pion logistyki i prewencji.

W tym okresie realizował wiele odpowiedzialnych zadań służbowych, związanych m.in. z działaniami przeciwpowodziowymi na obszarze m.st.Warszawy w 2010 r., zabezpieczeniem uroczystości żałobnych po katastrofie smoleńskiej, konferencji i spotkań w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, planowaniem i realizacją zabezpieczenia EURO 2012, Szczytu Klimatycznego COP 19, konferencji EBOR a w ostatnim czasie Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. 

Posiada ukończone studia podyplomowe w Instytucie Zarządzania Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Odznaczony m.in. : Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

Źródło: www.straz.gov.pl

2017-09-08 09:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter