Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Terroryści zaatakowali w Mińsku Mazowieckim

Zamaskowani napastnicy z bronią w Starostwie, eksplozja ładunku i ewakuacja w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki i atak terrorystów na Stację Uzdatniania Wody w Mińsku Mazowieckim, to trzy zdarzenia, które złożyły się na powiatowe ćwiczenia obronne ujęte w planach obronnych województwa mazowieckiego.


W ramach ćwiczeń w budynku starostwa uzbrojone osoby wzięły zakładników, w trakcie ich ewakuacji został zdetonowany ładunek wybuchowy. Do podobnej sytuacji doszło na terenie  Stacji Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Podczas ćwiczeń każda ze służb miała do realizacji określone zadania wynikające z kompetencji ustawowych. Celem ćwiczeń była ocena współdziałania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne w obliczu sytuacji kryzysowej oraz w związku z wystąpieniem nagłych zagrożeń.

W ramach policyjnego zabezpieczenia uczestniczyło w ćwiczeniach 24 policjantów w tym: Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego. Do akcji wykorzystano łącznie 8 radiowozów.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem, które poprowadził Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński.

Źródło: www.kppminsk.policja.waw.pl

2017-09-13 10:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter