Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Specjalistyczny sprzęt dla strażaków ochotników z Kargowej

Ochotnicza Straż Pożarna z Kargowej otrzymała nowoczesny zestaw hydraulicznych nożyc i rozpieraczy Lukas do ratownictwa drogowego.

Kargowscy strażacy już w grudniu złożyli wniosek o dofinansowanie zakupu średniego zestawu do Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zielonej Górze. Komendant miejski PSP w Zielonej Górze brygadier Dariusz Mach zgodził się na przekazanie środków do dofinansowania. Jednostka złożyła wniosek do gminy o dofinansowanie zakupu, gdzie na ostatniej sesji wniosek został rozpatrzony pozytywnie przez członków rady miejskiej, przy poparciu burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia.

Zestaw kosztował około 36 tys. zł. W skład średniego zestawu wchodzi: pompa hydrauliczna Lukas typ P 630 S (w komplecie 2 węże hydrauliczne), rozpieracz ramieniowy Lukas typ SP 333 i nożyce hydrauliczne Lukas typ S 510. Sprzęt dostarczyła firma Fire Max Sp. Z o.o. Warszawa. Zestaw będzie używany do ratownictwa drogowego prze jednostkę OSP Kargowa. Podczas przekazania sprzętu nasi druhowie odbyli szkolenie z obsługi sprzętu.

Źródło: www.kargowa.pl

2017-09-14 07:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Likwidacja zaległości z mandatów karnych i kar porządkowych nakładanych przez straże gminne i miejskie – stan prawny na rok 2018”, http://frdl.mazowsze.pl

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter