Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kurs językowy dla polskich i niemieckich policjantów

Policjanci z Polski i Niemiec rozpoczęli kolejną edycję kursu językowego. Przez dwa tygodnie będą doskonalić umiejętności językowe, dzięki którym policyjna służba, zwłaszcza w rejonie przygranicznym będzie bardziej skuteczna. Poza tym unijny projekt „W tandemie przeciwko przestępczości przygranicznej” przygotowuje funkcjonariuszy do wspólnych działań w obszarze przygranicznym.


W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste otwarcie nowego kursu językowego, adresowanego do policjantów z Polski i Niemiec oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach unijnego projektu pn. „W tandemie przeciwko przestępczości przygranicznej”. Wspólne prowadzenie tego typu działań pozwala nie tylko na przełamaniu barier językowych, ale przede wszystkim na poznaniu przepisów prawa, realizowaniu wspólnych służb oraz efektywniejszych przedsięwzięć, których celem jest poprawa bezpieczeństwa obywateli obu krajów. Pierwszy etap projektu, to dwutygodniowy kurs językowy zakończony egzaminem. W późniejszym czasie, poza doskonaleniem języka, dojdą jeszcze wspólne służby. W ramach tego 3-letniego projektu będzie to już trzeci kurs w tym roku. Pierwsze dwa odbyły się w marcu oraz w maju i brali w nich udział uczestnicy poprzednich edycji, którzy poprzez kontynuację kształcenia mogli sprawdzić się przede wszystkim w terenie, pełniąc służby po obu stronach Odry.

Poza Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgia, które spełnia w tym projekcie rolę partnera wiodącego, oficjalnymi partnerami tego projektu są także, Komendy Wojewódzkie Policji w Gorzowie Wlkp. i Szczecinie , Wyższa Zawodowa Szkoła Policji w Oranienburgu, Policja Federalna oraz Straż Graniczna.

Źródło: www.lubuska.policja.gov.pl

2017-09-18 09:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter