Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowoczesna optyka z japońską tradycją

Miliony wymagających użytkowników na całym świecie – specjaliści zajmujący się obronnością, służby chroniące newralgiczne obszary państwowe i prywatne oraz miłośnicy leśnych obserwacji – to najlepsza rekomendacja marki Kowa, która od 1952 roku zmienia historię optyki strzeleckiej i elektrooptyki w dziedzinie obiektywów i kamer – w czym specjalizuje się jej niemiecki oddział Kowa Optimed Deutschland GmbH.


Kowa to multibranżowy gigant założony w Japonii w 1894 roku, którego główną misją jest nie tylko wychodzenie naprzeciw potrzeb klientów, ale też przewidywanie ich – dzięki temu to właśnie azjatycki potentat tworzy rozwiązania, które ukierunkowują rozwój różnych gałęzi życia – w każdej z nich dbając o jakość najdrobniejszych detali.

Precyzja i przemyślana technologia

Te detale decydują o jakości całego produktu – szczególnie w dziedzinie optyki, gdzie małe elementy tworzą wielką różnicę. Optyka marki Kowa pojawiła się po raz pierwszy na arenie międzynarodowej w czasie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 roku – była wykorzystywana przez strzelców sportowych. Wtedy zauważono jej uniwersalność i wielki potencjał nie tylko w tak dokładnej dziedzinie, jak sport, ale też w świecie militariów, ochrony mienia, służb granicznych oraz wśród miłośników obserwacji przyrody.

Sportowa przeszłość Kowy sprawia, że jej rozwiązania są bardzo precyzyjne, a jednocześnie zaprojektowane w lekkiej, kompaktowej formie – to zapewnia służbom wygodę podczas wszelkich działań – nawet tych prowadzonych w niekorzystnych warunkach. Obraz pozostaje wyraźny zarówno w nocy, jak i w czasie deszczu, śniegu czy mgły. Szkła wszystkich obiektywów marki Kowa wykonane są w technologii Eco-Glass – która, pomimo lekkości całej konstrukcji, sprawia że obiektywy są niezwykle wytrzymałe.

Rozpoznanie twarzy i tablic rejestracyjnych

To wszystko sprawia, że Kowa jest zaufanym dostawcą sprzętu dla armii, służb granicznych i wszelkich instytucji zajmujących się obserwacją obszarów na duże odległości – w bardzo różnych zastosowaniach. Kamera do całodobowej obserwacji SC200PK1C jest wykorzystywana przez straż graniczną do dziennego i nocnego monitoringu granic. Bardzo czuły przetwornik CMOS 2/3” - minimalne oświetlenie wymagane do pracy to zaledwie 0,005lux – obraz FullHD i 24 bitowa reprodukcja kolorów gwarantują uzyskanie bardzo wyraźnego obrazu.

Obiektywy Kowa charakteryzują się niezwykle wysoką jakością i precyzją, dzięki czemu minimalizowane są różnego rodzaju aberracje optyczne. Zaawansowana konstrukcja pozwala na uzyskanie niskich wartości przysłony w stosunku do ogniskowej, dzięki czemu obraz jest jasny i kolorowy – nawet w nocy i w słabych warunkach oświetleniowych.

Asferyczny obiektyw LM60JS5MA o ogniskowej 60mm i przesłonie zaledwie 0,8 (obraz jaśniejszy pięciokrotne w porównaniu do standardowych obiektywów 50mm F/2.0) pozwala na ustawienie krótkiego czasu ekspozycji i otrzymanie nierozmazanego obrazu – dzięki temu możliwe jest np. odczytanie tablicy rejestracyjnej przejeżdżającego samochodu z odległości kilkuset metrów! W połączeniu z kamerą SC200PK1C można nawet rozpoznać twarzy osoby w samochodzie przez zamknięta szybę.

Obserwacja z kilku kilometrów!

Kowa jednak idzie jeszcze dalej w swoich rozwiązaniach, oferując bardzo szeroka gamę obiektywów dostosowanych do różnych zadań. Przykładem może być seria LMZ1000  o ogniskowej w zakresie od 20 aż do 1000mm przy przesłonie F/3.5. Obiektyw oferuje 50 krotny zoom przy zachowaniu dużego światła – dzięki tej kombinacji możliwa jest obserwacja obiektów oddalonych nawet o kilka kilometrów, detekcja i rozpoznanie zagrożeń na polu walki, obserwacja granic czy otoczenia obiektów infrastruktury krytycznej także w nocy.

W większości modeli obiektywów Kowa zastosowano innowacyjny mechanizm przybliżania i wyostrzania obrazu – w przypadku konkurencyjnych modeli odbywa się to zwykle na zasadzie ruchomych pierścieni – natomiast japońska firma wprowadziła dedykowaną technologię 3-CAM, która ograniczyła ilość ruchomych części, a wszystkie manualne czynności wykonywane są za pomocą zewnętrznego panelu sterowania. Dzięki temu obiektyw może pracować przy bardzo niskich temperaturach, będąc jednocześnie odpornym na wilgoć. Dodatkowo w niektórych modelach zastosowano system Bearing CAM – autorskie rozwiązanie Kowa – mechanizm oparty na łożyskach, dzięki czemu ich praca jest płynna i niezawodna.

Zobacz możliwości kamery Kowa: https://www.youtube.com/watch?v=sVEcEqsiNMU

Kamery i obiektywy marki Kowa dostępne są w ofercie dystrybutora – sieci sklepów Spy Shop.

2017-09-18 10:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter