Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci szkolą żandarmów

Na mocy porozumienia między Szkołą Policji w Pile i Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, asp. sztab. Marcin Mańczak i asp. Maciej Galar, realizowali zajęcia szkoleniowe dla techników kryminalistyki i prowadzących postępowania przygotowawcze, funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

Program tygodniowego szkolenia obejmował treści merytoryczne oraz przede wszystkim praktyczne przewidziane na kursie specjalistycznym dla funkcjonariuszy pełniących funkcję kierownika zespołu oględzinowego. Symulowane miejsca zdarzeń kryminalnych o charakterze złożonym były znakomitym poligonem dla weryfikacji dotychczasowych doświadczeń i nabywania nowych umiejętności w połączeniu z uporządkowaniem dotychczasowej i zdobytej wiedzy teoretycznej.

Wykładowcy pilskiej Szkoły Policji szczególną uwagę zwracali na prawidłowość procesową i techniczno-kryminalistyczną ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych i ich nośników. Ważnym aspektem zajęć były także czynności prowadzące do uzyskania dodatkowej dokumentacji technicznej z miejsca zdarzenia, głównie fotografii kryminalistycznej, realizowanej w sposób prawidłowy i nienoszący typowych błędów, popełnianych podczas takich czynności.

Źródło: www.pila.szkolapolicji.gov.pl

2017-09-20 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter