Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wspólne ćwiczenia strażaków PSP i OSP

Na terenie Zakładu Zamrażalni AGRANA Fruit Polska Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim przeprowadzono ćwiczenia mające na celu praktyczne sprawdzenie i doskonalenie współdziałania z zakresu gaszenia pożarów obiektów przemysłowych.


W ramach ćwiczeń sprawdzono współdziałanie ewakuacji osób, ratownictwa technicznego, chemicznego i medycznego, powiązanego z elementami dekontaminacji po wystąpieniu skażenia amoniakiem. Ćwiczenia podzielone były na trzy epizody.

Pierwszy epizod zakładał że wyniku zaprószenia ognia przez pracowników prowadzących prace remontowe dochodzi do pożaru w budynku administracyjno-biurowym. Na skutek pożaru wewnątrz budynku uwięzione zostają dwie osoby.

Drugi epizod miał na celu przećwiczenie procedur z zakresu ratownictwa technicznego. Na placu przed budynkiem gospodarczym na terenie zakładu Agrana w wyniku nieostrożności osoby prowadzącej pojazd, dochodzi do wypadku. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 4 osoby.

Trzeci epizod stanowił ocenę stanu przygotowania jednostek do realizacji zadań z zakresu ratownictwa chemicznego. W wyniku awarii doszło do wycieku amoniaku z instalacji przemysłowej na terenie Zakładu Agrana. Na skutek uwolnienia się amoniaku zostają poszkodowane trzy osoby.

W ćwiczeniach udział wzięło 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w tym: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego BIAŁYSTOK, strażacy z JRG Bielsk Podlaski oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: www.straz.bialystok.pl

2017-10-16 09:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

23-26 kwietnia, Poznań, Securex Poland – Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń, http://www.securex.pl/pl

24-26 kwietnia, Poznań, SAWO 2018 - Międzynarodowe Targi Środków Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa, http://sawo.mtp.pl/pl/

26 kwietnia, Warszawa, Konferencja IT w Uczelniach GigaCon, www.gigacon.org

Więcej wydarzeń...
Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter