Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Bomba w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim

W siedzibie samorządu województwa odbyły się ćwiczenia w ramach, których około 400 osób zostało ewakuowanych.

W ćwiczeniach na wypadek zagrożenia zamachem terrorystycznym z podłożeniem ładunku wybuchowego wzięli udział: operatorzy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, policyjni pirotechnicy , straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Nad urzędem krążył policyjny śmigłowiec na pokładzie, którego znajdował się strzelec wyborowy.

Według scenariusza ćwiczeń do gabinetu wicemarszałek Ewy Mańkowskiej wtargnęło dwóch uzbrojonych i zamaskowanych terrorystów. Oblali jednego z pracowników żrącą substancją, grozili bronią i podłożyli ładunek wybuchowy.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa Sekretarz Urzędu zarządził ewakuację wszystkich pracowników. W tym czasie napastnicy wzięli zakładników. Do akcji wkroczyli komandosi Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Zlikwidowali napastników, rozbroili ładunek, a straż pożarna wyniosła groźną substancję poza teren urzędu. Na miejscu interweniowało też pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Akcja trwała pół godziny, po czym została podsumowana na specjalnym spotkaniu służb biorących w nim udział. Było to pierwsze takie ćwiczenie w Województwie Dolnośląskim z zakresu reagowania na zagrożenia terrorystyczne, realizowane w ramach programu edukacyjnego pn. „Bezpieczny Dolnoślązak”.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

2017-10-17 07:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter