Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


St. chor. szt. SG Robert Grabsztunowicz ukończył SPARTATHLON

SPARTATHLON to jeden z najtrudniejszych biegów na świecie, podczas którego zawodnicy mają do pokonania 246 kilometrów z Aten do Sparty w ciągu 36 godzin. W tym roku jednym z 300 zawodników ultramaratonu był reprezentujący Komendę Główną Straży Granicznej st. chor. szt. SG Robert Grabsztunowicz.

Kwalifikacja uczestników biegu odbywa się na podstawie bardzo wyśrubowanych kryteriów, trudnych do spełnienia nawet dla maratończyka. Do wzięcia udziału w SPARTATHLONIE zostaje zakwalifikowanych 300 najlepszych zawodników długodystansowych z całego świata (na wzór 300 Spartan, którzy walczyli pod Termopilami).

Zawodnicy startują z Aten, z Akropolu, następnie biegną przez Kanał Koryncki i Peloponez, by – pokonując góry – dobiec do Sparty, gdzie pod pomnikiem króla Leonidasa znajduje się meta zawodów. Wyzwaniem jest nie tylko dystans, ale także trudna trasa i restrykcyjnie przestrzegane limity. Grecy co roku przygotowują ponad 70 punktów kontrolnych, na których biegacze muszą się zameldować w określonym czasie. Najbardziej wymagający jest pierwszy, podczas którego na przebycie 81 km zawodnicy mają 9,5 godziny.

Na starcie, wśród 300 zawodników, stanęło 14 Polaków, w tym – reprezentujący Komendę Główną Straży Granicznej – st. chor. szt. SG Robert Grabsztunowicz, który jako pierwszy funkcjonariusz w Polsce pokonał SPARTATHLON - morderczy dystans pokonał w czasie 34 godzin, 44 minut i 4 sekund.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-10-18 07:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter